אסיפת הורים– אסיפת ההורים להורי תלמידי שכבת י', נפתחה בהרצאה של כתב הפלילים דורון הרמן. ההרצאה עסקה בסכנות הגלישה ברשתות החברתיות והתנהלות נכונה בהן, בהתמקדות בבני הנוער. הרצאה מרתקת, בנושא שמעסיק כל הורה במציאות הטכנולוגית כיום.

התוכנית הייעוצית – מניעת התנהגויות סיכוניות

התוכנית הייעוצית בשכבת י' עוסקת השנה בנושא של מניעת התנהגויות סיכוניות.

תחת כותרת זו נכללות התנהגויות אשר מעמידות את המתבגר במצב של סכנה, כגון: שתיית אלכוהול, עישון סמים, נהיגה לא זהירה, שימוש לא מושכל ובטוח באינטרנט ועוד.

בגיל ההתבגרות חשופים המתבגרים לפיתויים רבים ונתונים ללחץ חברתי מצד קבוצת החברים.

לרוב הם חסרים אינפורמציה חשובה ואמינה, נמצאים במצב של חוסר וודאות וחווים בלבול, תחושות המלוות אותם בהתמודדות בחיי היומיום.

חשוב להגביר בקרב המתבגרים את המודעות להתנהגויות סיכון, לחזק ולהעשיר את ארגז הכישורים שברשותם, כדי לאפשר להם התמודדות טובה יותר עם מצבי חיים מאתגרים ולהגביר את החוסן הנפשי.

במסגרת התוכנית הייעוצית מועברים לתלמידים שיעורי חינוך בנושאים מגוונים הקשורים במניעת התנהגויות סיכוניות. השיעורים מועברים על ידי המחנכים בהנחיית יועצות השכבה.

כמו כן, במהלך ישתתפו התלמידים בסדנאות מטעם המרכז לחינוך ערכי "פרדס" במהלכן יעסקו במאפייני תרבות הנוער ותופעות כגון: אלכוהול, סמים, אידיאל היופי, מין ומיניות, סכנות הגלישה באינטרנט ועוד.

נושא נוסף אליו מתייחסים השנה הוא החינוך לבטיחות בדרכים. התלמידים האזינו להרצאות של שוטר ממשטרת זבולון, בנושא רכיבה על אופניים חשמליים והשתתפו ביום שיא בנושא רכיבה בטוחה, שכלל הרצאה חווייתית וקיבלו שיעורי חינוך בנושא.

במסגרת התרומה לקהילה התקיימה הרצאה בה נחשפו התלמידים לעולם החירשים, קיבלו הדרכה והשתתפו בהתרמה למען החירשים.

במסגרת ההכנה למסיבות סוף השנה האזרחית, תלמידי שכבת י' האזינו לסיפורו האישי של נפגע תאונת דרכים. זהו מפגש מרתק המציג עדות אישית מצמררת על תאונת דרכים קשה, אשר הותירה אותו בכסא גלגלים. בסיום ההרצאה התקיים דיון בו ניתנה ההזדמנות לתלמידים לשאול שאלות ולקיים שיח עם הנפגע.

 

טקס רבין – כל תלמידי ביה"ס צפו בטקס יום הזיכרון ה – 22 לזכרו של יצחק רבין ז"ל.

הטקס שהוכן ע"י שכבת י', בהשתתפות תלמידים מכל השכבות ולהקות הזמר והריקוד של ביה"ס, היה מרגש ומכובד, כלל קטעי קריאה, ריקוד, שירה ונגינה.

במהלך הטקס נשא דברים מנהל החטיבה העליונה – מר ארז מזרחי, שהדגיש מסרים בנושא סבלנות וסובלנות, דמוקרטיה ומיגור האלימות.

 

מסע שנתי– במסגרת לימודי השל"ח הנלמדים בכיתה י', יוצאים תלמידי השכבה לימי שדה  ומכירים ממגוון האזורים בארצנו. תלמידי שכבת י' יצאו למסע של שלושה ימים לרמת הגולן, במהלכם ביקרו באתרי מורשת קרב ואתרים היסטוריים. בערב השני למסע צפו התלמידים בהצגה "שוקו וניל", המספרת את קשיי הקליטה של העולים מאתיופיה, בדרך הומוריסטית.

המסע הוכתר כהצלחה!

הגדרות כלליות כניסה למערכת