התכנית הייעוצית 

אסיפת ההורים של שכבת י"ב נפתחה בהרצאתה של ד"ר הדס שיין, העוסקת במניעה ובטיפול בהתנהגויות סיכוניות בקרב בני נוער. ההרצאה ריתקה הורים רבים שקיבלו מענה לשאלות המטרידות את כל העוסקים בטיפול בבני נוער.

בנוסף, התלמידים ישתתפו בפעילות הסברה בנושא איידס מטעם הועד למלחמה באיידס, המשלבת חשיפה לסיפור אישי וסדנאות בכיתות.

שכבת י"ב מתמקדת בשנה זו בהכנה לקראת שירות צבאי משמעותי, ובדיון בדילמות המעסיקות תלמידים בשלב זה של חייהם, כגון: נהיגה תחת השפעת אלכוהול, שימוש בחומרים ממכרים, הסכנות בהפצת מידע אישי ברשת הסלולרית או האינטרנטית. נושאים אלו נידונים בסדנאות בכיתות, בהצגה, הרצאות וביום שיא. אנו רואים את שיתוף ההורים כמשמעותי, מתוך אמונה שהשיח המשותף הינו הדרך הטובה ביותר לעיצוב זהותו של התלמיד הבוגר, תוך חיזוק הקשר בין הורים בתוך המשפחה ובין ביה"ס להורים.

יום ספורט לשכבת י"ב

בית ספרנו שם לו למטרה לחנך את התלמידים לאורח חיים פעיל ובריא. יום שיא בנושא זה התקיים לתלמידי שכבת י"ב, בחודש ספטמבר, בקנטרי "ספייס" בנשר. מטרת היום היא לחשוף את התלמידים לכמה שיותר ענפי ספורט, על מנת לגרום להם לאמץ פעילות גופנית לשעות הפנאי, ובמטרה להבין את חשיבות הפעילות הגופנית לבריאות, להנאה ולצורך גיבוש חברתי-ספורטיבי. במהלך יום הספורט התקיימו שיעורי זומבה, פילאטיס, TRX, תחרויות כדורעף, קט-רגל וטניס שולחן. בנוסף, התקיימה הרצאה בנושא "בדרך למצוינות" מפי הספורטאית האולימפית נטע ריבקין.

 

חינוך לבטיחות בדרכים

בחודש אוקטובר, השתתפו תלמידי שכבת י"ב בפעילות "ניצחון החיים" – כדורסל נכים נפגעי תאונות דרכים. במהלך הפעילות צפו תלמידי השכבה בנבחרת הכדורסל של ביה"ס משחקת נגד קבוצת הנכים, לאחר מכן, התנסו תלמידי הנבחרת בישיבה על כסאות גלגלים ושיחקו נגד קבוצת הנכים, על מנת להמחיש להם את התחושה והמוגבלות של נכה על כסא גלגלים. בסבב השני שיחקו תלמידים משכבת י"ב נגד קבוצת הנכים. בתום הפעילות ולסיכומה נערך פאנל שבו שיתף כל אחד מהנכים בסיפורו האישי, תיאור פרטי התאונה בה נפגע, והמסרים החשובים שברצונם להעביר לבני הנוער בנושא נהיגה זהירה ובטוחה.

תלמידי שכבת י"ב צפו בחודש ינואר בהצגה "מקלט נטוש" של תיאטרון גושן, העוסקת בתאונת "פגע וברח", בעקבות נהיגה תחת השפעת אלכוהול והשתתפו בשיעורי חינוך בכיתות בנושא הבטיחות בדרכים.

גלישה בטוחה וסכנות הגלישה ברשת – נושא המטופל בכל השכבות

כל תלמידי ביה"ס משתתפים בהרצאות המועברות ע"י דורון הרמן – כתב הפלילים של חדשות עשר, בנושא הסכנות ברשת, בדגש על העלאת מודעות לתופעת ה"שיימינג" והשלכותיה המסוכנות והסכנות בווטסאפ.

ההרצאה עוסקת בסיכונים בהעלאת תכנים אינטימיים ומיניים לרשתות החברתיות ושיתופם בקבוצות הווטסאפ, ועד כמה מהר עלולים תכנים אלה להופיע אצל מאות ואלפי משתמשים. הנושא מטופל במקביל גם בכיתות ע"י המחנכים, במהלך שיעורי החינוך.

הגדרות כלליות כניסה למערכת