מעורבות חברתית – התפתחות אישיתהתוכנית למעורבות חברתית הינה תוכנית תלת שנתית הכוללת את כל תלמידי בית הספר. בין מטרותיה של התוכנית טיפוח בני נוער אחראים, בוגרים אשר תורמים ומגלים מעורבות בקהילתם.התוכנית נפתחה השנה ביום שיא, שכלל צפייה בהצגה מרגשת "שנת חיי היפה ביותר", המתארת קשר הנרקם בין נער מתבגר במהלך ההתנדבות שלו לבין קשישה לה הוא עוזר. ההצגה לא הותירה אף עין יבשה. בהמשך התקיים יריד, במרכז הנוער בעיר, בשיתוף עם הרשות המקומית, במהלכו התלמידים נחשפו למקומות ההתנדבות השונים ובחרו מקום התנדבות בו יתנדבו במהלך שנת הלימודים. בין מקומות ההתנדבות והפרויקטים השונים, ניתן למצוא מקומות מגוונים:
  1. "ארכיאולוגים צעירים"- פרוייקט מיוחד של רשות העתיקות בשילוב מטה פולין. תלמידי שכבת י' משולבים בחפירות ארכיאולוגיות המעניקות סיוע כלכלי למסע לפולין, כחלק מערבות הדדית בתוך בית הספר. המשתתפים בפרוייקט עוברים מפגשי העשרה בתחום עם מיטב הארכיאולוגים וישתתפו בימי חפירה מודרכים.
  2. "מערך יעלים"- תלמידי שכבת י' המתנדבים עם בני נוער עם מגוון מוגבלויות, ומעלים יחד מופע שמוצג בפני קהל. התלמידים שותפים לתרבות הפנאי של הנערים ומסייעים להם בלמידת ריקודים לקראת המופע ובהשתלבות במגוון תפקידים. המפגשים המשותפים מרגשים ויוצרים חיבור וקשר חזק בין התלמידים לבני הנוער במערך יעלים.
  3. "ניפגש בחמש"- תוכנית של "קדימה מדע" שנועדה לקידום לימודי המתמטיקה בישראל. מדובר בתוכנית חונכות של תלמידי החטיבה העליונה, אשר חונכים תלמידים הלומדים בחטיבות הביניים, במטרה לחזק את שליטתם במקצוע המתמטיקה. החונכות מחזקת את התלמידים מבחינה מקצועית, ומחזקת את הקשר בין התלמידים בחטיבה העליונה לתלמידי חטיבת הביניים.
  4. "אלבום לנופל"- תוכנית שנעשית יחד עם בית יד לבנים ותלמידי בית הספר, בהנחייתם של סטודנטים מלווים. מטרת התוכנית היא להנציח את זכר הנופל, על ידי יצירת קשר בין בני הנוער לבין המשפחות השכולות בעיר. התהליך כולל ביקור בבית משפחתו של הנופל, איסוף חומרים, תמונות וסיפורים על חייו ועיבוד כל המידע לאלבום בשני עותקים, האחד יימסר למשפחה והשני לבית יד לבנים.
הגדרות כלליות כניסה למערכת