ברוגוזין מחנכים לערכים בבטיחות בדרכים

חטיבה עליונה רוגוזין בשיתוף עיריית קרית אתא חרטה על דגלה להילחם בתאונות הדרכים באמצעות חינוך ערכי לשמירה על חיי אדם, להתנהגות בטיחותית וסובלנית בדרכים, המכבדת את בני האדם ואת חוקי התנועה. 

בשנה"ל תשע"ו זכה בית ספרנו בפרס ארצי בתחום החינוך לבטיחות בדרכים וזאת לאור העשייה העניפה בתחום זה.

פתיחת שנה – שנה"ל תשע"ח נפתחה בהחתמת מורי ותלמידי בית הספר על עצומה הקוראת למאבק בתאונות דרכים. קבוצת תלמידים "מנהיגי הדרך", חילקה עלוני הסברה על התנהגות בטוחה וזהירה בדרכים. נציגי מועצת התלמידים בשיתוף עם קבוצת "מנהיגי הדרך" קיבלו בשער בית הספר, את פני המורים והתלמידים  וחילקו דברי מתיקה  עם מסרים בנושא בטיחות בדרכים.

במהלך חודש אוקטובר, השתתפו תלמידי שכבת י' בהרצאה בנושא "רכיבה בטוחה", שהועברה על-ידי שוטר ממשטרת זבולון בדגש על אופניים חשמליים. הפעילות נפתחה בשיעור חינוך שהועבר על-ידי המחנכים בנושא זה.

בחודש נובמבר, במהלך שבוע הבטיחות בדרכים הארצי, התקיים יום שיא בית ספרי בנושא החינוך לערכים בבטיחות בדרכים. כל תלמידי בית הספר השתתפו בפעילויות חווייתיות שונות ומגוונות.

תלמידי שכבת י' השתתפו בשיעורי חינוך והאזינו לסיפור אישי מפי אב שכול.

תלמידי שכבת יא' האזינו להרצאה של קצין נפגעים ממשטרת ישראל, בנושא נהיגת צעירים, וכמו כן התנסו בסימולטורים בנהיגה המדמים מצבי תנועה שונים, כגון: נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אי חגירת חגורת בטיחות, התהפכות של הרכב בעת תאונה וכד'.

תלמידי שכבת יב' השתתפו בפאנל מומחים, שבמהלכו האזינו להרצאה מפי מומחה לנהיגה, סיפור אישי של אב ששכל את בתו בתאונת דרכים וקצין נפגעים ממשטרת ישראל.

כמו כן, בית הספר כולו קושט בסימן בטיחות בדרכים, הוקמה תערוכה מרשימה ומגוונת של עבודות תלמידים משכבת י', כרזות ודגמים מושקעים עם מסרים משמעותיים בנושא הבטיחות בדרכים.

במהלך ההפסקה הגדולה התלמידים והמורים חתמו על עצומה הקוראת למאבק בתאונות הדרכים, נפרשו דוכנים של מתנדבי השיטור העירוני ו"מנהיגי דרך" שהציעו בדיקות באמצעות נשיפונים ומידע הסברתי בנושא, וכן דוכן למכירת מזון בשיתוף מועצת התלמידים, שהכנסותיו נתרמו לטובת תלמידי ביה"ס.

הגדרות כלליות כניסה למערכת